Увага, батьки та підлітки! росія вербує дітей для терактів через соцмережі!
Служба безпеки України щодня протидіє спробам російських спецслужб завербувати неповнолітніх українців і використати їх як «інструмент» для злочинів. окупанти ведуть цілеспрямоване полювання на дітей у соцмережах.
Як це відбувається?
Вербувальники обіцяють підліткам «легкі гроші» за просте завдання – забрати пакунок в одному місці та віднести в інше. Але замість обіцяної оплати ворог дистанційно підриває вибухівку разом із дитиною, знищуючи свідків.
Трагічні випадки вже сталися:
* Івано-Франківськ – один підліток загинув, інший залишився без ніг після підриву «пакунка».
* Харківщина – фсб використала 15-річного хлопця як смертника.
Батьки, поговоріть з дітьми!
Поясніть, що «легкі гроші» в соцмережах – смертельна пастка.
Розкажіть про трагедії, що вже сталися з їхніми однолітками.
Поширте цю інформацію серед знайомих, які мають дітей підліткового віку.
Як повідомити про спробу вербування?
Використовуйте офіційний чатбот СБУ «Спали фсбешника» – t.me/spaly_fsb_bot. Надішліть інформацію про пропозицію злочину, контакти вербувальника та інші деталі.
Разом зупинимо ворога та захистимо наших дітей!
Небезпечний тренд серед підлітків: “ЧЕРВОНІ ДВЕРІ, ЖОВТІ ДВЕРІ”
У соцмережах стрімко набирає популярності гра, яка може бути НЕБЕЗПЕЧНОЮ для дітей — “Червоні двері, жовті двері”, також відома як “Двері розуму”.
Під час гри діти намагаються ввести одного з учасників у стан, що нагадує транс або гіпноз. Для цього використовують розслаблення та візуалізацію. Відтак дитина нібито бачить уявні кімнати, які описує.
Занурення в подібні стани без контролю — небезпечно/
Батьки, будьте уважні: ці "розваги" можуть мати серйозні наслідки для здоров’я!
Березень - місяць подолання ТУБЕРКУЛЬОЗУ!
Турбота про здоров'я - це найкраща профілактика!
Зачепінг - не гра, а смертельний ризик!
Чому зачепінг – це не круто, а смертельно небезпечно?
* Напруга до 27 000 вольт, навіть якщо не торкатися дротів, удар струмом може бути миттєвим.
* Падіння з висоти – один різкий рух, і життя може змінитися назавжди.
* Зіткнення з перешкодами – мости, тунелі, опори зі швидкістю 60-100 км/год - це фатально.
Що робити, якщо ви помітили людину на вагоні чи підніжці транспорту?
- Повідомте чергового вокзалу або працівників залізниці.
- Зателефонуйте на гарячу лінію Укрзалізниці: 0 800 503 111 (безкоштовно).
- Викличте Національну поліцію (102) або ДСНС (101).
- Запам’ятайте місце події для точної передачі інформації службам.
Батьки, ваша уважність – запорука безпеки дітей!
- Говоріть із підлітками про небезпеку зачепінгу.
- Стежте за контентом у їхніх соцмережах – екстремальні відео можуть штовхати на ризик із летальними наслідками.
- Звертайте увагу на нові інтереси дитини – різка захопленість транспортом чи екстремальними відео може бути сигналом.
Підлітки, задумайтеся!
* Лайки у соцмережах нічого не варті, якщо поставити на карту власне життя.
* Якщо друзі пропонують зачепінг – скажіть «ні»!
* Бачите, що хтось планує небезпечну поїздку? Повідомте дорослих або зателефонуйте 102. Ваша уважність може врятувати чиєсь життя!
11 лютого 2025 року - Міжнародний день безпечного Інтернету
Проєкт "Безпека в Інтернеті"
До Всесвітнього Дня безпечного Інтернету учні 8-х і 9-х класів взяли участь у шкільному проєкті - створили цікаву та корисну презентацію "Безпека в Інтернеті".
Дякуємо класам за корисні та важлиі нагадуваня щодо інтернет-безпеки.
Ваша Інтернет-безпека залежить тільки від вас! Будьте пильні та обачні!
Проєкт "Безпека в Інтернеті"
Мобільна навчальна гра "Агент 112" на варті вашої безпеки
Фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з фахівцями ДУ «Житомирська політехніка» розробили мобільну навчальну гру "Агент 112", яка допоможе дітям вивчити правила поведінки під час надзвичайних ситуацій.
Гра "Агент 112" розрахована на дітей віком від 6 до 12 років. Наразі у додатку представлені 2 локації – пожежна безпека і шлях до школи.
Посилання на додаток гри: wym-1735044211532
Вивчай правила безпеки - бережи своє здоров'я та життя!
Мобільна гра "Рятівничок" на варті пожежної безпеки
Державна служба України з Надзвичайних ситуацій спільно з ігровою студією FUGAS, геймдев студії ZAGRAVA та Рівненським фаховим коледжом інформаційних технологій створили мобільну гру "Рятівничок".
"Рятівничок" - мобільна гра, яка дозволить дітям відчути себе у ролі справжніх героїв-вогнеборців та засвоїти правила пожежної безпеки.
Ознайомившись із навчальними відео та пройшовши більше 20 рівнів, діти отримають знання про правила пожежної безпеки та правила реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути у реальному житті.
Посилання на додаток гри: wym-1735043687666
Вивчай правила безпеки - бережи своє здоров'я та життя!
Я ОБИРАЮ ЖИТТЯ! КАЖУ НАРКОТИКАМ - НІ!
Психоактивні речовини та їх вплив на організм!
Психоактивні речовини (ПАР) – будь-які хімічні сполуки (або суміші) природного або штучного походження, які впливають на функціонування центральної нервової системи, приводячи до змін психічного стану: змінюється мислення, сприйняття або настрій. Ці зміни можуть носити як позитивний (лікувальний) характер, так і негативний, наприклад деградація психіки.
Виділяють чотири базові групи психоактивних речовин:
- депресанти(речовини, які пригнічують центральну нервову систему);
- стимулятори(речовини, що стимулюють нервову систему);
- галюциногени(речовини, здатні в тій чи іншій мірі викликати галюцинації);
- психотропні засоби(препарати для лікування психіки).
ДЕПРЕСАНТИ – широка група психоактивних речовин, що пригнічують центральну нервову систему, а саме:
- седативні (наприклад, бензодіазепіни);
- снодійні (наприклад, барбітурати);
- засоби для анастезії (наркоз);
- алкоголь;
- а також опіати, що виділені в окрему групу речовин.
СТИМУЛЯТОРИ – речовини рослинного походження і синтетичні сполуки. До цієї групи входять речовини, які здатні викликати незвичайний душевний підйом, прагнення до діяльності, усунути почуття втоми, створити суб'єктивне відчуття невтомності, бадьорості, незвичайної ясності розуму і легкості рухів, прискореного мислення, впевненості в своїх силах і здібностях, навіть безстрашності. Однак підвищений психічний тонус поєднується із перезбудженням, більш-менш вираженою тривожністю, постійною настороженістю, навіть підозрілістю до подій навколо. Побічними ефектами стають безсоння, пригнічення апетиту, тахікардія, іноді з екстрасистолією, підвищення артеріального тиску, м'язовий тремор. Найбільш поширені з них:
кофеїн; поперси; кокаїн; первітин; ефедрин; амфетамін; метамфетамін; екстазі.
ГАЛЮЦИНОГЕНИ – психоактивні речовини, які можуть викликати галюцинації. Механізм їх виникнення викривляє проходження нервових імпульсів в головному мозку. До галлюциногенів відносяться:
марихуана; деякі сорти клею; розчинники; бензин; ЛСД; кетамін; атропін; мухомор.
ПСИХОТРОПНІ ЗАСОБИ – природні або синтетичні лікарські препарати, що впливають переважно на психіку. Як випливає з назви, психотропні лікарські засоби використовуються для корекції порушеної психічної діяльності і застосовуються для лікування психічних захворювань. Серед них:
- нейролептики;
- транквілізатори;
- антидепресанти;
- психостимулятори;
- нейрометаболічні стимулятори, або ноотропи.
Вживання більшості психоактивних речовин, як правило, призводить до потенційно небезпечної поведінки, при якій погіршується здатність до осмислення і зростає імпульсивність:
- керування автомобілем у стані інтоксикації;
- систематичне вживання, незважаючи на погіршення здоров'я;
- розрив соціальних зв'язків;
- криміногенна поведінка;
- ризикована сексуальна поведінка.
У чому полягає негативний вплив наркотиків на здоров'я людини?
Наркоманія - захворювання, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих - оглушення, наркотичний сон. Іншими словами - це стан отруєння наркотиком, що характеризується психічною і фізичною залежністю від дії цієї речовини. У малих дозах наркотики викликають т. зв. ейфорію - помилкове відчуття веселощів, настрою, приємного заспокоєння. У великих кількостях вони викликають стан вираженого наркотичного сп'яніння, наркотичний сон і навіть гострі отруєння зі смертельним кінцем. Деякі наркотичні речовини можуть викликати ілюзії і галюцинації.
Абсолютно всі наркотики за своєю природою є отрутами, що вражають усі органи, але особливо страждають головний мозок, печінка, серце, легені, нирки й статеві залози. Відбуваються незворотні зміни в будові головного мозку, які спричиняють різні психічні порушення (амнезія, параноя, депресія), призводять до шизофренії і деградації особистості. Наркозалежні страждають через абсцеси і шкірні захворювання (екзема, псоріаз), захворювання вен (тромбофлебіт), руйнування зубів, кісток. У людей, які вживають наркотичні речовини, знижується больовий поріг, і вони не відчувають ознак захворювання, що розвивається. Онкологічні хвороби, туберкульоз, пневмонія, інфаркти, інсульти, ниркова недостатність, цироз печінки, захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), - це далеко не повний перелік захворювань, що супроводжують наркоманію. Наркотики страшні зараженням крові й такими серйозними недугами, як СНІД та гепатит В і С. До того ж підвищується вразливість до різних вірусів і інфекцій, що дуже поширені в навколишньому середовищі наркозалежного. У жінок, котрі вживають наркотики під час вагітності, можуть народитися мертві діти або ж діти з дуже серйозними вадами: клишоногістю, відсутністю кінцівок, розщепленим піднебінням, «заячою губою», дефектами внутрішніх органів.
Профілактика вживання психоактивних речовин
Слід пам’ятати, що не існує безпечної дози наркотика. Навіть споживання їх в незначній кількості несе певні ризики і може завдати шкоди.
КУРІННЮ - НІ!
Вплив куріння на організм
Куріння будь-яких тютюнових виробів, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму. Коли ти куриш, твій організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання. Деякі з цих елементів входять також до складу отрути для комах, лаку для дерева, містяться у щурячій отруті, рідині для зняття лаку тощо.
Куріння спричиняє багато різних захворювань та хвороб, таких як:
- хвороби дихальних шляхів та астма
- коронарна хвороба серця, інфаркти та інсульти
- онкологічні захворювання різних частин тіла та органів: ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки та спинного мозку
- остеопорози
- катаракта та сліпота
- парадонтози
- захворювання судин, аневризма аорти
- безпліддя, імпотенція
БЕЗПЕЧНОГО КУРІННЯ НЕ ІСНУЄ!
Безпечного куріння не існує! Шкоду для твого здоров’я несуть як звичайні сигарети, так і електронні, а також тютюнові вироби для нагрівання (ТВЕНи) та кальяни
І хоч тютюнові компанії усіляко рекламують електронні пристрої для куріння, як більш безпечну альтернативу сигаретам, пам’ятай: це маніпуляція!
Ось кілька аргументів, чому в жодному разі не можна переходити на електронні сигарети та ТВЕНи:
- Аерозоль електронних сигарет та ТВЕНів (IQOS, glo) містить шкідливі хімічні речовини: нікотин, важкі метали (свинець, нікель, хром), хімічні ароматизатори, які негативно впливають на дихальну систему та є канцерогенними.
- Електронні пристрої для куріння, які містять нікотин, викликають залежність, а отже, ніяк не можуть бути засобом боротьби з нею.
- Вживання електронних сигарет та ТВЕНів може призвести до початку куріння звичайних сигарет, особливо серед молоді.
- Довгострокові наслідки використання електронних пристроїв для куріння ще не до кінця вивчені.
Перехід на електронні сигарети чи ТВЕНи не означає припинення куріння.
Найкращий спосіб захистити своє здоров’я – це кинути курити взагалі!
ОБЕРЕЖНО! КІБЕРЗЛОЧИННІСТЬ!
Кіберзлочинність — це будь-яка злочинна діяльність, яку здійснюють у цифровому просторі. Часто ми уявляємо кіберзлочинність як «хакерство», що в цьому контексті означає несанкціоноване проникнення у цифрове середовище, але ж у цифровому всесвіті існує багато інших типів злочинів, в тому числі фізичних.
Методи кіберзлочинності, з якими найчастіше стикаються звичайні користувачі:
- Фішинг – фейкові електронні листи, у яких просять зазначити конфіденційну інформацію або особисті дані. Здебільшого, вони містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіюєдизайнвідомих ресурсів.
- Злом – коли злочинець насильно без дозволу намагається отримати доступ до вашого пристрою.
- Натискання на оголошення – коли жертва натискає на фейкове оголошення і дозволяє злочинцю спрямовувати її комп’ютер за певним посиланням, яке впливає на пристрій або наближує до нього.
- Шкідливе програмне забезпечення – програма, яка встановлюється на комп’ютер без вашого дозволу, і впливає або порушує роботу комп’ютера.
Як ідентифікувати кіберзлочин та що робити?
1. Авторитетнийбанк або інший сервісний провайдер ніколи не запитає про ваші банківські реквізити чи паролі через електронні листи чи інші онлайн-повідомлення. Якщо вам прийшов подібний запис, просто видаліть його.
2. Переконайтеся,що організація, з якою ви хочете мати справу, є законною.
3. Будьте обережніз незнайомими електронними листами. Якщо ви отримали небажане повідомлення від групи/особи/організації, якої не впізнаєте, тоді не відкривайте і переконайтеся, що видалили його.
§ Не цікавтеся, а також не панікуйте, коли отримаєте повідомлення з фразами, на кшталт: «Це Ви на цьому фото?» або «Ваша сторінка закриється, якщо тільки Ви не натисните тут…».
§ Очевидно, що офіційні повідомлення про нові віруси майже завжди брехливі, не переходьте за ними і не відповідайте.
§ Якщо ви отримали листа, де заявляють про те, що є вашим другом чи членом сім’ї, але ви вважаєте його дивним або не розпізнаєте адреси, перевірте з реальною особою те, чи безпечно якісь посилання чи вкладення до того, як це зробити.
4. Ігноруйтеобіцянки про те, що можна «швидко і просто заробити гроші», «легко втратити вагу», заяви, що ви перемогли в якомусь змаганні, де навіть не брали участі, та інші малоймовірні заяви.
5. Доросліможуть стати жертвами кібербулінгу (погрози, цькування в мережі) теж. Тому, якщо ви мали досвід поганих, загрозливих повідомлень або інші люди вимагали у вас гроші, особисті дані, Ви повинні негайно попросити про допомогу в когось з членів сім’ї чи у правоохоронних органів.
Кілька порад, як захистити себе та свій комп’ютер від кіберзлочинності.
ЗАВЖДИ повністю виходити з усіх веб-сайтів і програм до того, як покините комп’ютер, особливо у публічних місцях.
ЗНАННЯ – це сила, варто читати про комп’ютерну приватність.
БУТИ ВПЕВНЕНИМИ, що встановили якісну антивірусну систему та програмне забезпечення, а також періодично їх оновлювати.
НІКОЛИ не публікувати свою адресу, особисті дані чи паролі.
Абетка безпеки. Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру
Інформація для батьків та педагогів wym-1738588415630
Інформаційний майданчик "Вогонь - небезпечна забава"
Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
Інформаційний майданчик «Вогонь - небезпечна забава» (перегляд пізнавальних відео з обговоренням).
https://m.youtube.com/watch?v=k46yxx_-6N4
https://m.youtube.com/watch?v=o3TweRXIthk
https://m.youtube.com/watch?v=PJYSfnCEIoM
Будь помітним на дорозі!
Молодь за безпеку дорожнього руху
Інформаційний майданчик "Безпечний пішохід"
Інформаційний майданчик «Безпечний пішохід» (перегляд пізнавальних відео з обговоренням).
Правила дорожнього руху: https://m.youtube.com/watch?v=i-8IMnrAwtY
https://m.youtube.com/watch?v=len-O5n2GdY
Молодь за безпеку дорожнього руху: https://dopomogadtp.com/molod-za-bezpeku-dorozhnoho-rukhu-2/
Будь помітним на дорозі: https://dopomogadtp.com/bud-pomitnym-na-dorozi/
Безпека на залізниці: https://dopomogadtp.com/bezpeka-na-zaliznyci/
5 грудня здобувачі освіти 8-В і 9-В класів відвідали Школу безпеки, яка працює на базі нашого освітнього закладу. Для учнів та учениць було проведено годину спілкування з мінної небезпеки.
На занятті, окрім теоретичного матеріалу, хлопці та дівчата практично відпрацювали алгоритм дій надання першої домедичної допомоги постраждалому при втраті свідомості. Дяуємо за цікаве та актуальне заняття.
Класний керівник 8-В класу - Губа Тетяна Миколаївна.
Класний керівник 9-В класу - Удовіченко Любов Петрівна.
Єдиний інтерактивний урок із мінної небезпеки
1-4 класи - https://m.youtube.com/watch?v=HO8j9_p_K90
5-9 класи - https://m.youtube.com/watch?v=XAs_uq3T8Ps
Будьте уважними!
Просвітницький челендж «Як убезпечитися від надзвичайних ситуацій»
Переглянь відео, а потім поділись інформацією з рідними, друзями та знайомими - перешли це повідомлення.
https://www.youtube.com/watch?v=GqSIUKnxFHA
Як убезпечитися від надзвичайної ситуації?
Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
Коментарi